czwartek, 17 grudnia 2020

Intrygujące pierwsze zdanie… w książkach z kontrowersyjnym tytułem

 

My, bibliotekarki, mamy szczęście. Naprawdę. Nie tylko dlatego, że każdego dnia przebywamy wśród książek, które przecież tak kochamy. Naszą radość dopełnia fakt, że codziennie spotykamy czytelników, tę wyjątkową część społeczeństwa, która, tak jak my, po prostu uwielbia książki. Rozmawiamy z nimi, doradzamy im, przyglądamy się ich literackich wyborom… A uwagę czytelnika, zwłaszcza tego niezdecydowanego, przykuwa przede wszystkim tytuł książki. Tytuł bowiem jest jak te słynne kilkanaście sekund - kiedy podczas pierwszego kontaktu z nowo poznaną osobą wyrabiamy sobie o niej zdanie: polubię czy nie polubię?  Oto jest pytanie!

            Twórcy mają różne sposoby, aby zaczarować potencjalnych odbiorców swoją opowieścią. Jednym z nich jest tytuł właśnie. Dzisiaj zachęcamy Was do przyjrzenia się tym kontrowersyjnym, dyskusyjnym, a nawet szokującym. Takim z wulgaryzmem. Albo z dziwną zachętą. Z nieoczekiwanym wyznaniem… Przyjrzyjcie się im i sami sprawdźcie, jakie wzbudzają w Was reakcje.

            Tymczasem my zapraszamy Was do udziału w kolejnej odsłonie naszej zabawy literackiej „Intrygujące pierwsze zdanie”. Przeczytajcie pierwsze zdania z książek z kontrowersyjnym tytułem i postarajcie się je dopasować do tytułów podanych poniżej. Rozwiązanie już za tydzień. Za tydzień też kolejna zabawa (Intrygujące pierwsze zdanie w książkach w świątecznym klimacie). Miłej zabawy!

 

PS. Poniżej odpowiedzi do zagadek sprzed tygodnia:

 

Intrygujące pierwsze zdanie (Książki z miłością w tytule):

1.      h (M. Gretkowska)

2.      d (N. Sparks)

3.      g (E. Lipska)

4.      a (A. Jadowska)

5.      j (J. Besala)

6.      f (K. Bonda)

7.      c (K. Wilczyńska)

8.      i (K. Kasabova)

9.      b (G.G. Marquez)

10.  e (J. Juul)

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz