poniedziałek, 7 grudnia 2020

Intrygujące pierwsze zdanie… w książkach z miłością w tytule

Podobno każdy człowiek zmaga się w sobie z jakąś raną w sercu. Być może to tłumaczy, dlaczego wskazówek, jak taką ranę uleczyć, szukamy w książkach o miłości. Ale czy zawsze są to romanse? Zapewniam Was, że nie. Są jeszcze wiersze, powieści obyczajowe, sagi z historią w tle, erotyki, wspomnienia, listy, rozmowy, poradniki, a nawet kryminały i powieści fantastyczne.

A co o miłości mówią tytuły książek? Że bywa występna, sekretna, niedoskonała, grzeszna, odzyskana, sławna, trudna, śmieszna, okrutna, jesienna, imbirowa, zaplątana, a nawet arabska… Że miewa swoją cenę, zapach, składnik, melodię, sekret, krajobraz, porę, zwiastun, chwilę… Że jest obsesją, nieszczęściem, Afryką, potęgą, podróżą… Że była w piekle Auschwitz i w czasach zarazy…

Aby przypomnieć, jak intrygująco w świat romantycznych uniesień, miłosnych zmagań i ciekawych refleksji o relacjach międzyludzkich wprowadzają nas twórcy, tym razem proponujemy rozpoznanie dziesięciu tytułów książek z miłością w tytule. Za tydzień zaś kolejna odsłona naszej zabawy literackiej (Intrygujące pierwsze zdanie w książkach z kontrowersyjnym tytułem). Miłej zabawy!

 

PS. Poniżej odpowiedzi do zagadek sprzed tygodnia:

 

Intrygujące pierwsze zdanie (Kryminał):

1.       d (B. Minier)

2.       f (P. Hawkins)

3.       a (K. Slaughter)

4.       h (W. Chmielarz)

5.       b (K. Bonda)

6.       j (R. Mróz)

7.       i (J. Blackhurst)

8.       c (B. A. Paris)

9.       e (J. Galiński)

10.    g (S. A. Denzil)

 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz