niedziela, 8 listopada 2020

Słowo na „A”

Przez pierwsze dwa-trzy lata wmawiamy sobie, że wyrośnie. Że te wszystkie niepokojące zachowania to nie żadna anomalia, a tylko nierównomierne etapy rozwojowe. Że kaprysi. Że nie mówi. Że nie patrzy nam w oczy. Że wybrzydza przy jedzeniu. Że nie wchodzi w relacje z innymi. Że narzuca swoją wolę. Że fiksuje się na jednej zabawie, jednej bajce, jednej czynności. Że odpływa przy niej godzinami.

Potem trafia do przedszkola i wtedy nasz świat wywraca się do góry nogami: nagle dociera do nas, że nasze dziecko jest INNE. Odstaje od grupy. Dziwnie się zachowuje. Nie mieści się w ramach, w które tak płynnie i bezboleśnie wchodzą jego rówieśnicy. Rozpoczyna się żmudny etap diagnozy, a następnie kolejny godzenia się z nią... AUTYZM.

Jak go oswoić? Jak zrozumieć? Jak nie dramatyzować? Jak żyć z autystą? Jak go wspierać? Jak doceniać? Jak się nim zachwycać?

Nasza biblioteka od lat wychodzi naprzeciw pytaniom czytelników - także w temacie spectrum autyzmu. Udało nam się zgromadzić bogaty i bardzo różnorodny księgozbiór z publikacjami przybliżającymi ten temat. Zapraszamy.

Książki autobiograficzne


 

Powieści beletrystyczne


 

Poradniki dla rodziców, wychowawców i terapeutów


 

Zwierzenia, opowieści, historie rodziców dzieci autystycznych              

   

Książki o autyzmie dla dzieci i młodzieży

 

 

  
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz