czwartek, 28 maja 2020

KORONAWIRUSOL


KL. II B Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Wcale nie tak dawno temu na Ziemi wylądowała ogromna kula. Chwilę po jej otwarciu, wyszedł z niej Kosmowirusol. Był stworzeniem, które, gdy tylko wyczuło czyjś strach,  to od razu tworzyło swojego klona.
Został tylko jeden zdrowy człowiek. Osoba, która została ostatnia na świecie piła wodę i dlatego się uodporniła. Był to magik. Ludzi zakażonych można było uratować tylko magiczną rośliną. Pewnego razu magik stworzył z tej magicznej rośliny  różdżkę, która po dotknięciu zakażonego człowieka sprawiała, że Kosmowirusol znikał.
Wszyscy ludzie byli już zdrowi. Niestety  magik  zaraził się i nie dało się go odczarować. Nie działała na niego magiczna różdżka. Pozostali ludzie szukali czegoś, aby uzdrowić magika. Po radę pobiegli do biblioteki. Dzięki książce znaleźli informację o magicznym kwiatku, który wyrasta raz na 10 000 lat. Miał on uzdrawiać ludzi ze wszystkich wirusów i chorób, jeśli wykona się z niego eliksir.  Pobiegli z przepisem do magika. Magik pomógł im przyrządzić eliksir. Gdy eliksir był już gotowy podano go magikowi. Poszli do laboratorium. Znaleźli rozpylacz, włożyli tam eliksir. Rozpylili na wszelki wypadek eliksir po całym świecie. Prawie wszystkie wirusy odleciały. Został jeden odporny na eliksir. Magik wpadł na pomysł jak się go ostatecznie pozbyć i  rzucił czar przez lustro, wypowiadając specjalne zaklęcie od tyłu. Dzięki wspólnym pomysłom udało się raz na zawsze przegonić wszystkie Koronawirusole.

                       Ilustracja Zuzanna Górska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz