piątek, 22 maja 2020

Najwspanialsza…

„To jest Emma.
A to Mama Emmy.
Najpiękniejsza Mama na świecie,
Najwspanialsza Mama na świecie,
Bo to Mama Emmy”.

         Tymi słowami rozpoczynają się „Włosy Mamy” Gro Dahlego i Sveina Nyhusa – książka wyjątkowa, pokazująca bowiem świat emocji dziecka uwikłanego w chorobę najważniejszej osoby w jego życiu… matki.

Mama kocha, mama troszczy się, mama wspiera… Pocieszy, uleczy, wytuli, przeczyta bajkę na dobranoc…

Na przykład piękną opowieść o Miodunce, która nie posłuchała mamy i zamieniła się w kałużę złocistego miodu („Miodunka” Khoa Le).
Albo barwną historię o pewnej bardzo, bardzo wysokiej, bardzo, bardzo silnej, bardzo, bardzo ładnej, bardzo, bardzo inteligentnej mamie, która postanowiła znaleźć swojej córeczce tatę i… dała ogłoszenie do gazety („Tata na miarę” Davide Cali).
Bądź niezwykłą książkę o ulubionym obrusie mamy, który mała bohaterka przypadkowo przypaliła żelazkiem („Kłopot” Iwona Chmielewska).
Lub poruszającą historię Omenki i jego dzielnej mamy, którzy zaufali przemytnikom, zdecydowali się uciec z kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym i zamieszkać w Europie („Hebanowe serce” Renata Piątkowska).
A może mądrą książeczkę o Kasi, której trudno jest uporać się z rozłąką, gdy jej mama codziennie wychodzi do pracy („Moja mama pracuje!” Jeniffer Moore-Mallinos).
Bądź afrykańską opowiastkę o małym Karimie, który zgubił mamę na targu („Drzewa po drodze” Régine Raynond-Garcia).
Albo wreszcie zabawną książeczkę o tym, dlaczego mamie wyrosły piersi („Piersi” Gen-ichiro Yagyu).

Wszystkim mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki życzymy wszystkiego najpiękniejszego!!! Miłej lektury!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz