niedziela, 26 kwietnia 2020

Zabawy dla dzieci


„Pomylone tytuły”

Wszystkim dzieciom, które tęsknią za swoimi ulubionymi bajeczkami, polecamy zabawę na poprawę humoru: „Pomylone tytuły z bibliotecznej póły”. Co, Wy, na to, gdyby tak zamienić jeden wyraz z tytułu Waszej ulubionej książeczki i wstawić inny, na przykład… hot dog. I oto mamy „Przygody Alicji w Krainie Hot Dogów”, „Tomcio Hot Doga”, „O Rybaku i złotym hot dogu”, a nawet „Ali Babę i czterdziestu hot dogów”.

Z tytułami lektur szkolnych też może być przednia zabawa. Posłuchajcie sami: „Hot dog z siódmej klasy”, „Charlie i Fabryka Hot Dogów”, „Ania z Zielonego Hot Doga” czy „Akademia Pana Hot Doga”.

Przygotujcie listę pomylonych tytułów i sprawdźcie swoich bliskich. Czy potrafią podać prawidłowe tytuły tak bardzo lubianych przez nas wszystkich książeczek?

My już się śmiejemy! Spróbujcie i Wy. Miłej zabawy!!!
 „Mapa skarbów”


Czy wiecie, co jest dla Was skarbem? Co cenicie najbardziej? W jaką podróż byście się wybrali, by zdobyć na przykład skrzynię z klejnotami? Aby Wam uprzyjemnić rozmyślania na ten temat, proponujemy wykonanie mapy skarbów. Potrzebujecie kartki z bloku technicznego, brązowej farby (można też spróbować z bardzo bardzo mocnym wywarem z herbaty), czarnego i czerwonego flamastra i… oczywiście duuuuużej wyobraźni. Teraz krok po kroku wykonajcie poniższe polecenia:

1.       Kartkę papieru pomaluj brązową farbą (Uwaga – pędzel musi być prawie suchy. Unikaj wody, a nakładaj więcej farby).

2.       Nie czekając, aż wyschnie, przekręć ją na drugą stronę i również pomaluj brązową farbą.

3.       Mokrą od farby kartkę ostrożnie zgnieć w dłoniach (starając się jej nie porwać, zrób kulkę).

4.       Mokrą, zgniecioną i pomalowaną kartkę pozostaw do całkowitego wyschnięcia (ok. 1 godziny).

5.       Gdy kartka wyschła i przypomina teraz kawałek starego pergaminu, czarnym flamastrem narysuj mapę skarbu. Pamiętaj, aby czerwonym X zaznaczyć, gdzie jest ukryty.

Miłej zabawy!!! Ahoj!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz