środa, 2 listopada 2016

Noc fantazji, moc zabawy… czyli IV Noc w BiblioteceJesień w naszej bibliotece zawsze obfituje w ciekawe i niepowtarzalne wydarzenia. Bez wątpienia najwspanialszym z nich jest Noc w Bibliotece, do udziału w której zapraszamy młodszych czytelników. Tym razem na spotkanie naszym gościom wyszedł… Pan Kleks. Jego barwna czupryna i broda nie były jednak jedynymi kolorowymi akcentami naszej nocnej zabawy. Pośród mieniących się kolorami witraży i świateł dzieciaki poznawały tajniki Kleksowej kuchni, uczyły się tańca lalki-robota i wykazywały się sprawnością manualną, pracując z tajemniczym pudełkiem. By jeszcze bardziej przybliżyć dzieciom ducha niezwykłej szkoły pana Kleksa, pozwoliłyśmy, by naszą bibliotekę opanowały niespodzianie przeraźliwie bzyczące muchy. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały retro – zabawkę, czyli bączka z guzika, i dowiedziały się, kto wygrał w konkursie na najlepszy filmik reklamowy, zachęcający do przeczytania „Akademii pana Kleksa”.

Tej nocy naprawdę wiele się działo. Był i mini-spektakl z pewną Kwoką, i baśniowe zabawy z chustą, i pokaz filmu z naszej bibliotecznej sondy czytelniczej. Tej nocy, ale i podczas naszych wcześniejszych działań, udowodniliśmy, że „Akademia pana Kleksa” jest książką nadal atrakcyjną dla młodego czytelnika i niezwykle inspirującą dla bibliotekarzy i animatorów kultury.

Tegoroczna Noc w Bibliotece była zwieńczeniem projektu „Kleksy dziecięcej wyobraźni” realizowanego we współpracy z Programem „Wolontariat jest super!” Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za współpracę i wspólną zabawę!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz