czwartek, 17 listopada 2016

Bajki i bajeczki. Z bibliotecznej półeczki. Cz.1Już we wrześniu rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań z przedszkolakami, którym prezentujemy wybrane pozycje z literatury dziecięcej.

Zachęcamy do sięgania po książeczki nowe, ale nie zapominamy też o klasyce gatunku.

Dlatego też np. obok Żabcia i Ropucha pojawi się lubiana /choć mało znana/ Apolejka i jej zaczarowany w osiołka królewicz, a wiele starszych bajek uzyska nową formę, choć morał pozostanie taki sam.

Spotkań było już tak dużo, że…… opowiemy o tym w dwóch częściach.

W pierwszej - prezentujemy zdjęcia ze spotkań poświęconych jesieni, przygotowaniu zwierząt do zimy i tego, o czym mogą śnić w czasie tak długiego, zimowego snu. I co się wydarzy, jeśli obudzą się, a na zewnątrz – śniegowe zaspy.

Nie tylko zwierzęta przygotowują się do zimy. Przetwory to może coraz mniej popularny wynalazek, ale kiedy już je mamy – to bardzo chętnie zjadamy. Jak trudno jest zrobić jeden tylko słoiczek dżemu agrestowego, malinowego czy śliwkowego – dzieci przekonały się same. Największy problem- poradzić  sobie z nakrętką…. Ale efekt! Imponujący! A jak smaczny!!!!

Z książek nasi mali Goście dowiadywali się wiele ciekawych rzeczy. Dajmy na to: czy wiedzieliście, że taki paw to kuzyn kury? Albo gdzie najbardziej lubi spać i co jest dla niego rarytasem?

U nas wszystkiego się dowiecie. Zajęcia w naszej bibliotece to nie tylko czytanie. To też zdobywanie wiedzy i ciekawe zabawy, które mogą stanowić kontynuację lektury.


Goście specjalni.

Specjalne spotkanie przygotowaliśmy dla chłopców z Ośrodka dla Niesłyszących.

Poznali /a nie znali/ Kłobuka, za to duuuuużo wiedzieli o Warmii i samym Olsztynie.
Biblioteka ma wychodne.

Mało mamy czasu, aby wychodzić poza bibliotekę i szerzyć czytelnictwo. Czasami się jednak udaje.

Tym razem byliśmy na imprezie kończącej projekt promujący region Warmii w SOSW im Kornela Makuszyńskiego. Zainteresowanie naszym kącikiem – zdecydowanie satysfakcjonujące.

A potem – przedszkolaki i BAJKO-NUR czyli wędrówki po kilku /na razie!/ bajeczkach.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz