poniedziałek, 21 listopada 2016

Bajki i bajeczki z bibliotecznej półeczki cz.2.
Jesień w naszej bibliotece minęła pod hasłem zabaw z Panem Kleksem. Jednak gdzieś pomiędzy piegami, kleksami i guzikami udało nam się zaproponować dzieciom i ich opiekunom kilka fantastycznych spotkań z innymi bohaterami książeczek dla dzieci.
 Z Żabkiem i Ropuchem zatem szukaliśmy zagubionego w lesie drobiazgu, by przy okazji nauczyć się, jaką wartość ma przyjaźń, cierpliwość i umiejętność przyznania się do błędu.
Groszek zabrał nas w świat magii teatru kamishibai. Ponadto dowiedzieliśmy się, że w małym ziarenku tkwi moc zatapiania „Titanica”, a zupę grochową można ugotować na bibliotecznym dywanie… wystarczy papierowy kociołek, papierowe ognisko, kilka magicznych składników z bibuły i duuuuużo wyobraźni.
Z pewną niedowidzącą żyrafą zaś rozważaliśmy, czy zamiast okularów lepiej nosić kask na głowie, dzwonek na ogonie, buty na czterech zakończonych kopytami nóżkach, poduchę na zadzie, dmuchane koło ratunkowe i drabinę na szyi… jako zabezpieczenie przed uderzeniem, upadkiem bądź innym niezbyt przyjemnym wypadkiem, kiedy ledwo widzi się czubek własnego nosa.
Tyle wspaniałych spotkań, a pomyśleć, że jesień ciągle jeszcze zachwyca swą aurą. Ciekawi, co przyniesie listopad?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz