czwartek, 12 listopada 2015

Barwne peruki i czerwone nosyTej nocy – kiedy na zewnątrz światła już pogasły – nasza biblioteka rozbłysła feerią barw. Półki z książkami zniknęły za wspaniałą, kolorową scenografią, a w czytelni zagościła… arena cyrkowa. O dwudziestej, wraz z przybyciem dzieci, rozpoczęło się widowisko.
Oto klaun Wiesiek wjeżdża na hulajnodze i rozdaje dzieciom balony. Za chwilę klaun Janinka tresuje psa maskotkę. Żongler zręcznie podrzuca piłeczki, maczugi i obręcze, a pani w zabawnej sukience zaskakuje wszystkich magicznymi przedmiotami. Są i flowersticki, i talerze rozkręcane na patyku, i warsztaty plastyczne, podczas których dzieci samodzielnie wykonują cyrkowe POI. Dopełnieniem zabawy jest pokaz trików i sztuczek iluzjonistycznych… na wesoło. Są i tańce, i przebieranki, i naprędce zaimprowizowany występ dziewczynek śpiewających do mikrofonu z… miotły.
Po północy kolorowe lampy cyrkowe zgasły, a nasza biblioteka odzyskała dawny wygląd. Książki i bibliotekarki poszły spać, rozmyślając jednak o kolejnej magicznej nocy w bibliotece.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz