poniedziałek, 20 lutego 2017

Studnia pełna baśniTo już chyba staje się tradycją, że Nowy Rok w naszej bibliotece witamy baśnią „Dwanaście miesięcy”. Także i tym razem wraz z przedszkolakami przeniosłyśmy się do ciemnego lasu, by razem z małą dzielną bohaterką szukać zimą pachnących fiołków i dojrzewających poziomek. Zwarty krąg dwunastu tajemniczych braci siedzących przy ognisku zachęcił nas do refleksji nie tylko nad prawdą znaną od wieków, że dobro zostaje nagrodzone, a zło spotyka kara, lecz także nad spokojem, jaki przynosi naturze i ludziom cykliczność pór roku.
Po raz kolejny też naszą bibliotekę spowiła magia teatru kamishibai. Tym razem zaprosiliśmy przedszkolaki do poznania baśni  „Pani Zamieć”. Zainspirowała nas ona do nietypowych zabaw zimowych. Kiedy za oknem brakuje śniegu do zjeżdżania na sankach, a bałwanka „lepi” się z naklejek na własnej lodówce, sięgnęłyśmy po białe piórka i miękką watę. To się nazywa białe szaleństwo!
W styczniu odbyliśmy również kilka wspaniałych spotkań ze starszakami. Były one dla nas okazją do odczarowania niezbyt cenionych lektur szkolnych. Z dzieciakami ze Spręcowa odwiedziłyśmy zatem Dolinę Muminków, by pomóc niewidzialnej Nini. Z grupą koła literackiego odkrywałyśmy magię Akademii pana Kleksa. Pierwszoklasistów zaś rozśmieszaliśmy historią Moni szukającej kota Faraona.Biblioteka ma wychodne.
 
 

2 komentarze: