czwartek, 14 maja 2015

Tilde i przyjacielePasji może być wiele. Wiemy o tym doskonale - poznaliśmy już bowiem w naszej bibliotece bardzo dużo Pań i Panów, którzy z dumą prezentowali sposób, w jaki spędzają czas wolny.
Tym razem odwiedziła nas Pani Ewa Stanisławczyk. Jest autorką pięknych, szmacianych lalek, w tym tak popularnej ostatnio laleczki o imieniu Tilde. Może więc wypada kilka słów na ten temat…
 Twórczynią Tild jest norweska artystka Finnanger Tone .
  Pomysł tworzenia  ubrań dla lalek powstał w sklepie z ręcznie robionymi rzeczami, gdzie Tone pracowała.
 W 1999 roku, gdy Tony miała 25 lat, otworzyła sklep o nazwie „Tilda” i wydała dwie książki jednocześnie: „Tilda Boże Narodzenie” i „Wielkanoc Tilda”. Produkty sygnowane marką Tilda są produkowane i dystrybuowane  w większości krajów Europy oraz do innych częściach świata, takich jak USA, Australia czy Chiny.
Tilda jaką najbardziej znamy to lalka aniołek o charakterystycznych oczach w postaci kropek, zaróżowionych policzkach oraz nieproporcjonalnych cienkich i długich nogach oraz ramionach. Tilda posiada w swoich projektach również urocze psy, koty, ślimaki, ptaki (m.in. maskonury, ptaki charakterystyczne dla Islandii) oraz wzory haftu itd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz