czwartek, 23 maja 2013

KUBUŚ PUCHATEK – KSIĄŻKA WIELU POKOLEŃ.

  • Puchatek spojrzał na swe obydwie łapki.  
    Wiedział, że jedna z nich jest prawa, i wiedział jeszcze, że kiedy już się ustaliło, która z nich jest prawa, to druga była lewą, ale nigdy nie wiedział, jak zacząć”
  • "Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem.
  • Oczy widzą, uszy słyszą a serce i tak wie swoje.
  • Serce ma swoje racje, których rozum nie zna.
  • Dobrze, że serce jest naiwne a rozum nie.
Te oraz inne mądrości Misia o Bardzo Małym Rozumku mogliśmy sobie przypomnieć podczas lekcji bibliotecznej, która odbyła się we środę z udziałem uczniów klasy II b SP 22. Podsumowanie lektury miało charakter turnieju drużynowego, a wśród zadań największą popularnością cieszyło się polecenie opracowania trasy wycieczki po Stumilowym Lesie oraz przygotowanie i przeprowadzenie wywiadu z Puchatkiem /to drugie zdecydowanie podobało się najbardziej/.
A czy słyszeliście mruczankę Kubusia w wersji rapowanej?
Nam się udało namówić Adriana, aby zaprezentował swoje wokalne i aktorskie umiejętności. Było zabawnie, ale…. niestety – aparat tego nie uchwycił. Musi Ci Adrianie /i nam / wystarczyć wspomnienie tej cudownej chwili.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz