czwartek, 17 marca 2011

W PLANECIE 11

Noc detektywów z Krzysztofem Petkiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza dzieci w wieku 10-12 lat do udziału w pełnej niespodzianek NOCY DETEKTYWÓW. Oprócz rozwiązywania tajemniczej zagadki, uczestnicy zajęć wezmą udział w tworzeniu wspólnej powieści kryminalnej.

Impreza rozpocznie się 15 kwietnia 2011 ( piątek) o godz.18.00 i zakończy w godzinach rannych 16 kwietnia 2011 (sobota). NOC DETEKTYWÓW będzie realizowana w Planecie 11 przy ul. Piłsudskiego 38.

Zapisy na NOC DETEKTYWÓW prowadzą pracownicy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Maksymalnie w imprezie może uczestniczyć 50 dzieci.

Dzieci biorące udział w imprezie powinny przynieść:
  • karimaty,
  • śpiwory,
  • buty na zmianę,
  • dres do spania,
  • latarkę, notatnik i długopis,
  • winny mieć ubrania pozwalające na nocne wyjście z biblioteki.
Krótki scenariusz
Po krótkim, prezentacyjnym spotkaniu autorskim zostanie dokonany podział dzieci na grupy śledcze, zostaną wybrani dowódcy grup i rozdane zamknięte koperty. Każda grupa ( której towarzyszy osoba dorosła) będzie miała swoją "ścieżkę" dotarcia do skarbu. Każda musi wyjść na zewnątrz, np. do parku znaleźć kolejne listy, prowadzące do odkrycia ich części zagadki. Uczestnicy muszą notować miejsca, nazwy, numery i tytuły książek, szukać danych w Internecie. Kiedy wszystkie grupy wrócą do sali głównej, próbują rozwiązać ostatnią zagadkę. Okazuje się, że aby pokonać zagadkę, muszą się zjednoczyć i wymienić zdobytymi danymi. Wspólnie dochodzą do rozwiązania i zdobywają Ostatni Klucz - mapę do skarbu. Razem już idziemy nocą np. do zamku i szukamy ukrytego skarbu. Potem powrót, herbatka, i szybkie relacje połączone z notowaniem i przygotowywaniem materiału do powieści. Każdy fragment powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem autora/autorów). W tym czasie, kto chce, może wykonać ilustracje do powieści, a kto potem nie jest śpiący - może obejrzeć film.
Rano jakieś picie i do domu! A osoby dorosłe (pracownicy biblioteki) dopracowują książkę, która następnie zostanie wydrukowana i rozdystrybuowana wśród uczestników i użytkowników biblioteki.

UWAGA!!!
KAŻDE DZIECKO CHCĄCE WZIĄĆ UDZIAŁ W NOCY DETEKTYWÓW MUSI MIEĆ PISEMNE ZEZWOLENIE RODZICA / PRAWNEGO OPIEKUNA NA UDZIAŁ W TEJ AKCJI.
Krzysztof Petek Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów.


ZGŁOŚ SIĘ NA ZAJĘCIA I ZOSTAŃ DETEKTYWEM!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz