poniedziałek, 7 marca 2011

Luty z przedszkolami

W lutym, mimo kapryśnej i mroźnej pogody przedszkolaki o nas nie zapominały. Jedenastokrotnie mieliśmy okazję gościć maluchów na miłych spotkaniach z książką i zabawach, które temu towarzyszyły.
W programach edukacyjnych przedszkola miały zaplanowane zajęcia związane z kosmosem. Tak tez zrobiliśmy. Wykorzystując dostępną literaturę z działu astronomia oraz prezentując literaturę piękną (np. Krecik i rakieta, Pan Soczewka na księżycu), krok po kroku przybliżaliśmy maluchom zagadnienia związane z planetami, gwiazdami i niebem.
Wiele uwagi poświęciliśmy postaci Jana Brzechwy. A to za sprawą projektu, który realizowało PM nr 20 i nas do współpracy zaprosiło. Świetnie się bawiliśmy zarówno na konkursie wiedzy o pisarzu, organizowanym w przedszkolu, jak również w bibliotece, gdzie śpiewająco i teatralnie przypominaliśmy sobie najpopularniejsze wiersze z wielkiego dorobku Brzechwy. Poznawaliśmy tez wiele nowych, dzieciom nieznanych wierszyków.
Mówiliśmy tez o bajkach... a jakże! A pod koniec lutego rozpoczęliśmy tematykę wiosenną. Ale wiosna w tym roku się nie śpieszy, więc i my musimy do marca poczekać na to, aby na stałe zagościła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz