środa, 3 listopada 2010

Październik z przedszkolami

Październik z przedszkolami

Pogoda sprzyjała spacerom, tak więc naszą bibliotekę w minionym miesiącu odwiedziło aż czternaście grup przedszkolnych! Dzieci miały okazję wysłuchać wierszyków i opowiadań na wiele ciekawych tematów. Nie były nam obce także bajeczki,które dzieci lubią najbardziej!
Wśród tematów dominowały oczywiście klimaty jesienne. Skupialiśmy się także na twórczości dwóch bardzo znanych Pań - Doroty Gellner i Joanny Papuzińskiej. Uczyliśmy się savoir vivru, sprawdzaliśmy stan wiedzy o życiu Kubusia Puchatka . Zachęcaliśmy do odwiedzenia książek z przygodami Misia Uszatka, i legendami o zamkach Olsztyna i jego okolic( stąd duchy na naszych spotkaniach!).
W październiku pojawiła się na naszych spotkaniach Emilka Kitłowska, która w czasie wolnym od nauki (studentka UWM - edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej) postanowiła urozmaicać spotkania z dziećmi elementami zaczerpniętymi z muzyki. Pierwsza piosenka jakiej nas uczyła dotyczyła oczywiście jesieni. W każdym następnym miesiącu poznamy kolejne,kolejne i ..... zapewne też ciekawe.W październiku pojawili się też na naszych spotkaniach przedstawiciele szkoły języków obcych Helen Doron. W bardzo ciekawy, dynamiczny sposób zachęcają dzieci do nauki języka angielskiego. Dotychczas odbyły się dwa takie spotkania. Na następne czekamy!!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz