czwartek, 21 czerwca 2018

Wiosna w bibliotece


Wiosna nieodmiennie mieszkańcom naszego regionu kojarzy się z bocianami i pięknie kwitnącymi kwiatami:  przebiśniegami, bratkami, kaczeńcami… Wszystko wokół się zazielenia i ubiera w barwy. I choć przyroda zrobiła nam w tym roku pogodowego psikusa – wiosna zamieniła się w gorące lato – my postanowiłyśmy ją zaprosić do naszej biblioteki. Wszystko oczywiście z pośrednictwem pięknych, poruszających książek.  Nasi milusińscy mieli zatem okazję obejrzeć baśń uralską o kulawym bocianie. Przypomnieć sobie regionalne legendy o kwiatach. Zachwycić na nowo klasyczną opowieścią o Pięknej i Bestii. Wzruszyć się jeszcze raz przejmującą historią dziewczyny o imieniu Łyna…

Wiosna w naszej bibliotece – niczym w warmińskim ogrodzie – była zatem kolorowa i zachwycająca. Tym bardziej, że wszystkie opowieści ubrałyśmy w szaty Melpomeny. Muza teatru zainspirowała nas do stworzenia teatru kukiełkowego, do sięgnięcia do kufra ze strojami i perukami, do otworzenia japońskiego teatru kamishibai… Dzieci się przebierały i wraz z nami w świat baśni i legend zanurzały. Czytaniu i spektaklom towarzyszyły jak zawsze wesołe i mądre zabawy literacko-ruchowe.

W między czasie świętowałyśmy Dzień Dziecka z małymi pacjentami Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego oraz Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej nr 22. I spotkałyśmy wielu wyjątkowych gości.

                Nikt nie wie, jakie będzie lato tego roku. Jedno jest pewne – w naszej bibliotece na pewno bogate w  inspirujące aktywności.

DZIEŃ DZIECKA W SZPITALU DZIECIĘCYMNOC W BIBLIOTECE W SP NR 2GOŚCIE SPECJALNI


 
BIBLIOTEKA MA WYCHODNE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz