czwartek, 19 kwietnia 2018

Przedwiośnie w bibliotece…


Tak się jakoś przyjęło, że przedwiośnie uważamy za okres nieprzyjemny i w przyrodzie mało ciekawy. Niby z zimą się już żegnamy, ale wiosny na dobre nie widać. Wokół drzewa i krzewy ogołocone, trawy zasuszone, a wśród nich nieśmiały jakiś przebiśnieg się przebija. Jednego dnia szczypie mróz i świszcze wiatr, drugiego zaś w koszulkach wystawiamy rowery z piwnicy, by poczuć słońce na skórze i podmuch rozwiewający włosy.

 Trudno przewidzieć, jak natura zaskoczy nas w tym okresie I właśnie na element zaskoczenia postawiłyśmy podczas lutowo-marcowych zajęć w naszej bibliotece. Jak zawsze dużo się działo. Było i o kotkach przy okazji Światowego Dnia Kota, i o miłości w związku z Walentynkami,  i o jajach malowanych na Wielkanoc. Podczas czytania o pewnym „koala, który się trzymał”, pojawiły się rozważania o strachu i innych emocjach. Z Panem Brummem pakowaliśmy się na wycieczkę w plener. Zaproponowałyśmy dzieciom zabawy w teatr i ponownie spotkaliśmy się Małą Czarownicą. Z tęsknoty za wakacyjną przygodą zaś sięgnęłyśmy do książek o piratach.

Przedwiośnie w naszej bibliotece obfitowało w spotkania z gośćmi specjalnymi: maluszkami ze żłobka, uczniami szkoły specjalnej, dziećmi niesłyszącymi i małymi pacjentami Szpitala Dziecięcego. Aż korci zapytać, co będzie się działo Wiosną?


MARZEC
Biblioteka ma wychodne

Goście specjalni LUTYGoście specjalniBrak komentarzy:

Prześlij komentarz