poniedziałek, 9 stycznia 2017

Książeczki z bibliotecznej półeczki. cz.2Tym razem odświeżaliśmy literaturę „świąteczną”. I wcale nie dlatego, że są to książeczki czytane
„od święta”! Nasi najmłodsi Czytelnicy chętnie sięgają po przygody Pana Mikołaja przez okrągły rok. A nuż starszy Pan się pomyli i wpadnie z prezentem w samiusieńkim środku lata?
Dzięki naszym fantastycznym książeczkom o Mikołaju wiemy już wszystko!
Że miał swoich przodków tu na Warmii. O barstukach oczywiście mowa.
/Jeżeli nie wiecie – zachęcamy do pozycji Antologia Warmińska/.
Że czasami choruje, ale wtedy wypija aromatyczną, magiczną herbatkę, która stawia go na nogi.
Że nie lubi jak się go podgląda……
Czym do nas przyjeżdża….
I że czasami jego też odwiedza pech.
Ale Święta to nie tylko Mikołaj. Tak smacznej kolacji nie ma w całym roku!
 Tym razem gościliśmy na Wigilii u Pana Wrony i Mamy Mu. To kolejna historia o Mamie Mu i Panu Wronie – tym razem w świąteczno-zimowej atmosferze. Czy Pan Wrona naprawdę musi sam sobie zrobić prezent pod choinkę, czy też znajdzie się ktoś, kto będzie o nim pamiętał w Wigilię?.
Smakowite dialogi, szybkie zwroty akcji, niebanalny humor i świetna konstrukcja postaci – tak pisze Jujja Wieslander. Bogate w szczegóły, genialne ilustracje Svena Nordqvista, znanego również z książek o Pettsonie i Findusie, pełne są niespodzianek dla spostrzegawczych i wspaniale oddają charaktery obu bohaterów – Mamy Mu, dla której nie ma rzeczy niemożliwych i Pana Wrony, który zawsze musi trochę ponarzekać i pokrakać.

Biblioteka ma wychodneBrak komentarzy:

Prześlij komentarz