poniedziałek, 12 września 2016

Psi Raj w BiblioteceNie pytajcie, jak to się stało, ale nasz ogródek  zamienił się w piątkowe popołudnie  w… psi raj. Parówki rosły tu na krzaczkach, a kości na drzewkach. Były i miękkie kocyki,  i kolorowy słodki bufet. Panie bibliotekarki zainspirowane opowieścią Adasia Niezgódki, bohatera znanej wszystkim „Akademii Pana Kleksa”, zaprosiły dzieci wraz z rodzicami do udziału w grze rodzinnej. Pieskowe makijaże, Piosenka nad rzeczką, Podaj łapę, Psia zagadka czy Pociąg z przeładunkiem… konkurencje dostarczały wszystkim niezapomnianych wrażeń. Działania naszej Biblioteki wspierali wolontariusze Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego oraz Rada Osiedla Kormoran.

Gościem specjalnym tegorocznej Familiady, czyli imprezy rodzinnej, na którą nasza Biblioteka zaprasza swoich czytelników każdego roku, by wspólnie pożegnać lato i podsumować wakacyjne spotkania z książką i dobrą zabawą, były Piorun i Burza – wesołe psiaki ze Schroniska w Tomarynach. One to swym psim urokiem, a ich opiekunka p. Monika Kulesza opowieściami o pozostałych podopiecznych schroniska - zachęcały uczestników zabawy do wspierania porzuconych i bezdomnych psiaków.

Nasz Biblioteka rozpoczęła dzisiaj akcję zbierania karmy, kocyków i zabawek dla podopiecznych tego schroniska. Zachęcamy wszystkich do wspierania tej akcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz