poniedziałek, 21 grudnia 2015

PODRÓŻE po LITERATURZE….… listopad.


W tym iście jesiennym miesiącu (co zatem robią pąki bzu w naszym ogródeczku?) dużo mówiło się o Ojczyźnie. Tej dużej o imieniu Polska i tej małej – naszej Warmii z ukochanym Olsztynem.

Naszym przedszkoludkom  najlepiej jest poznawać kraj poprzez bajki. No bo jak Kraków to Smok Wawelski.  Jak pierniczki – to Toruń. Co w główkach zostało? Mamy nadzieję, że sporo.

Ale skoro idzie zima, to trzeba się jakoś do niej przygotować. Misie wiedzą  najlepiej jak to zrobić. Zajrzeliśmy do ich spiżarni. Okazało się, że są tam całkiem ciekawe skarby, ale… nie wszystkie dla misia. Zrobiliśmy z tym porządek!

Sprzątaniem tez zajęliśmy się przy okazji lektury  książki D. Gellner o królewnie bałaganiarce. Nawet cień od niej uciekł, bo nie umiał sobie poradzić z wszechobecnym nieładem. Tymczasem nasze dzieci dobrze już wiedzą, jak wygląda porządek, a niektóre z nich z pewnością zasługują na tytuł Perfekcyjnej Pani Domu.

I wreszcie poezja! Rzecz jasna – dziecięca. Krótkie wierszyki naszych klasyków wzbudziły w nas wspomnienia, a w dzieciach – wiele radości. A tak niewiele trzeba. Wystarczy przyjść…. wypożyczyć… przeczytać….Goście specjalni

Uczniowie Gimnazjum nr 7 z prezentacją o książeczkach.


Gościnnie
W Miejskim Przedszkolu  nr 20

 


Nauka przez zabawęWielka Brytania

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz