poniedziałek, 15 czerwca 2015

Się czyta! Się bawi!Maj to niezwykły miesiąc w życiu książki i biblioteki. Pojawiają się dawno nie widziani Goście. Pojawiają się i… znikają ! Na kolejny rok… Bo za rok znowu maj jest miesiącem książki i bibliotek.
 I tak już będzie zawsze.
Ale na szczęście są tacy , którzy maj kojarzą z pięknem przyrody a przygodę z książką przeżywają rok cały. I tych było u nas bardzo dużo. Znowu spotkania, czytania i zabawy tekstem. Bez przerwy, bo dnia każdego, o tej samej prawie porze pukała do nas grupa chętna do wspólnego przeżywania emocji płynących z lektury naszych bibliotecznych książek.
Z ogromną ciekawością i dużą dozą humoru przyglądaliśmy się mrówkom. Za sprawą naszych pomysłowych Pań w bibliotece powstało nawet mrowisko i pojawiła się jedna taka, ogromna mrówka Mirka.
Pojawił się też ukochany Pazurzak /na marginesie – najchętniej ostatnio wypożyczana książka dla dzieci/.  Do żłobka wybraliśmy się ze świnką Pepą i innymi zwierzątkami gospodarskimi, a podczas spotkania z uczniami SOSW i ich opiekunami – zajęliśmy się myszką – bohaterką wielu ciekawych książeczek. 

Uffff!
Ile tego było! Z głowy mi umyka.
Gościliśmy przecież Pana Kopernika.
A także aktorkę  co nam zaśpiewała
I o swojej pracy chętnie powiadała.
Były też rebusy , potyczki słowami
I wizyta w Szwecji – także już za nami.
Cieszy nas , raduje taki obrót sprawy
Tym bardziej, że wiele jest przy tym zabawy.Tu się czyta czyli biblioteka ma wychodne
 
 Podróże Eurofanka Goście specjalni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz