środa, 12 lutego 2014

Czy wiesz, że….
Książka Jane Austen Duma i uprzedzenie została uznana przez współczesnych autorów romansów za najbardziej romantyczną powieść wszech czasów.
Opublikowana w 1813 roku powieść Jane Austen wyprzedziła Jane Eyre autorstwa Charlotte Brontë.

Lista najlepszych książek o miłości powstała na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 700 członków Brytyjskiego Stowarzyszenia Autorów Powieści Romantycznych.

Oprócz wspomnianych książek, w pierwszej piątce znalazły się ponadto:
  • Przeminęło z wiatrem Mitchell Margaret,
  • Wichrowe wzgórza Emily Brontë
  • Rebeka Daphne Du Maurier.
  •  
Miłość niejedno ma imię . Dlatego z przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece są książki przedstawiające różne jej oblicza. Oto subiektywny TOP najlepszych.

  • "Za kwietnymi polami" /Jun`ichi Watanabe/ to prawdziwa historia Japonki Ginko Ogino, która na przekór tradycji, ówczesnym przekonaniom i presji otoczenia zostaje lekarzem. Książka przybliża kulturę dziewiętnastowiecznej Japonii, obrazowo pokazuje sztywne i surowe zasady, których łamanie grozi odrzuceniem przez najbliższą rodzinę. To piękna historia o walce, determinacji i poszukiwaniu miłości, a także o spełnieniu marzeń.

  • Poczwarka / D.Terakowska/.Miłość Adama i Ewy opisana w książce była idealna, piękna, wręcz wspaniała. Potem w dokładnie poukładanym świecie pojawiła się mała Elżbietka, z nieprzewidzianą chorobą (z zespołem DS.). Uczucie, które było między małżonkami zwiędło, ale za to rozkwitła piękna, prawdziwa przyjaźń Ewy i Elżbietki. Dziewczynka, choć upośledzona, kochała mocno i potrafiła odwdzięczyć się uśmiechem za wyrzeczenia matki. Miłość, która narodziła się z nienawiści do własnego dziecka była pełna ufności i bezinteresownego oddania.

  • Niebieski rower” /R.Deforges/.
Wojna, miłość młodej dziewczyny, która nigdy nie ma się spełnić, tragedia goni tragedię. Brutalne obrazy walki i rozpaczy ludzkiej.
Główna bohaterka- Lea Delmas na początku wojny jest młodą dziewczyną, można by powiedzieć, że mentalnie jeszcze dzieckiem. Jej losy...zdarzenia, osoby, które spotkała na swej drodze czynią z niej dojrzałą kobietę. Dziewczyna z początku pełna pasji i namiętności traci bliskie swemu sercu osoby, ale to nie załamuje jej na tyle by nie mogła znów odnaleźć siebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz