sobota, 21 grudnia 2013

W oczekiwaniu na Mikołaja.

To chyba zrozumiałe, że nasze spotkania z przedszkolakami zdominował temat świąteczny.
W naszym księgozbiorze jest bardzo dużo książek o magii Świąt Bożego Narodzenia, o przygodach Świętego Mikołaja i jego pomocników. Będzie jeszcze więcej….. Ostatnio bowiem dzięki wsparciu Firmy Indykpol wzbogaciliśmy się o kolejne osiem pozycji. Zapraszamy!
A my z dziećmi zrobiliśmy sobie krótką wędrówkę po temacie i już wiemy, że: po pierwsze – listy są napisane i wysłane. Po drugie - wiadomo czym i którędy przybędzie Mikołaj. Po trzecie- w co należy ubrać choinkę a co postawić na stole. 
  
Znalazłoby się i czwarte, i piąte i dziesiąte. Ale „po najważniejsze„: należy pomóc Mamie w przygotowaniach do Świąt. Naszym gościem była w ostatnich dniach Pani Bogusia Budna – mama Jasia, Stasia, Józia i Eli. Od Niej dzieci dowiedziały się, w czym mogą wyręczyć zapracowaną Czarodziejkę Świąt i umilić Jej tym samym przeżywanie radości tego niezwykłego czasu.
 

Nie tylko z przedszkolakami rozmawialiśmy o świętach. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 22 również odwiedziły nas w ten przedświąteczny czas. Niektóre poznały, a inne przypomniały sobie postać Mikołajka z serii książek Sempe Gościnnego. Była też gra planszowa /raczej- podłogowa!/ oraz występy w naszym bibliotecznym teatrzyku.
Powstały też listy do Świętego, ale żaden nie był tak oryginalny jak ten, który napisał Koszmarny Karolek. Zapraszamy zatem Was na karty książki Koszmarny Karolek i prześwietne święta. A kiedy minie czas świąteczny – na inne tytuły tej serii.
No cóż- my tez mamy życzenie do Mikołaja…. Zgadnijcie jakie? Na odpowiedzi czekamy do końca roku. Najciekawsze warte są czekoladowej bombki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz