poniedziałek, 3 czerwca 2013

Pora dla Seniora

Miło nam poinformować Państwa, iż rozpoczynamy realizację projektu pod hasłem
SENIOR POTRAFI !!!
Projekt powstał we współpracy z Fundacją im. Jana Kantego Steczkowskiego, w ramach konkursu „Wolontariat jest super” i jest kierowany do osób po 55 roku życia.

Założenia projektu przewidują realizację następujących działań:

  • Senior buszujący – nauka INTERNETU, m.in. bankowości internetowej;
  • Klub pasjonata – prezentacje własnych zainteresowań, dzielenie się pasjami, podpatrywanie innych, wystawa prac rękodzieła.
  • Grunt to rodzinka– spotkanie z psychologiem na temat zasad bycia mądrym dziadkiem/babcią.
  • Moje korzenie – spotkanie przywołujące wspomnienia pierwszych lat życia w Olsztynie z udziałem mieszkańców Olsztyna oraz zaproszonych gości.
  • W obiektywie seniora – konkurs fotograficzny dla uczestników projektu


Dodatkowym wydarzeniem będzie impreza „Rozczytane pokolenia” - zabawa rodzinna z wykorzystaniem popularnego teleturnieju telewizyjnego.
Na zakończenie wakacji, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego zapraszamy babcie, dziadków oraz ich wnuczęta /także rodziców/ do wspólnego przeżywania treści zawartych w literaturze dziecięcej i wdrażania ich w życie codzienne. W planie: zabawy, konkursy, występy rodzinne.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych spotkań, dzielenia się swoimi pasjami, prezentowania własnych dokonań i czerpania radości z bycia aktywnym.

Projekt kierujemy do wszystkich mieszkańców Olsztyna, a na zgłoszenia , propozycje czekamy pod nr tel. 89 533 20 75. Chętnie też udzielimy wszelkich dodatkowych informacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz