środa, 6 kwietnia 2011

Marzec z przedszkolami i... szkołą

"Za oknem słoneczna pogoda.
W domu siedzieć szkoda.
Zaraz na spacer się wybieramy.
Oznak wiosny poszukamy"
Tym razem witamy Was wierszykiem, którego autorką jest Hania Piłat z IV grupy PM nr 20. Z tą grupą a także z wieloma innymi rozmawialiśmy w tym miesiącu o wiośnie, o wiosennych kwiatach, coraz dłuższych dniach...
Dzieci poznały znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu", rozwiązywały wiosenne zagadki, słuchały wierszyków i opowiadań na temat ulubionej przez wszystkich pory roku. W poszukiwaniach oznak wiosny towarzyszyli nam: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek i dzieci z Bullerbyn. Ogromną frajdę sprawiło przedszkolakom przyrządzanie marcowej zupy o smaku wiosenno - zimowym i zabawa w teatrzyk z Puchatkiem i przyjaciółmi w roli głównej.
W marcu też rozmawialiśmy o numerach alarmowych. Doskonałym uzupełnieniem naszych spotkań była wizyta Pana Andrzeja Lewandowskiego, strażaka, który czytał dzieciom utwór J. Brzechwy "Pali się" i bardzo ciekawie opowiadał nam wszystkim o pracy strażaka, jego ubiorze, i o tym, co to jest "ześlizg". a założenie hełmu strażackiego było tego dnia największą atrakcją spotkania...!
Poza przedszkolakami spotykaliśmy się też z uczniami SP 22. Dwukrotnie na zajęciach ekologicznych ( poznawaliśmy książki z działu 502/504 ), a także na zajęciach umysłowo - literackich. Te drugie w całości zostały oparte o książkę Miry Michałowskiej pt. "Trzy po trzy z sąsiadami" i pozycji "Śladami Pitagorasa" Szczepana Jeleńskiego. Wspólnie rozwiązywaliśmy ciekawe zagadki, jakie proponowali nam autorzy, a wszystko to w krasnoludkowym przebraniu. Wszak krasnoludki to niezwykle pracowite
ludki.
A na zakończenie fotorelacji - wierszyk Krzysia Zalewskiego, Maksymiliana Roman, Olafa Czernik z grupy Biedronek (Bajkowy Dom) także o... Wiośnie.

Gratulujemy młodym poetom.Poszła wiosna na spacer
Żeby spotkać ludzi.
I zwierzątka obudzić.
Obudziła zwierzątka,
Posprzątała w kątkach
Zrobiła porządki
I zasiała grządki

Spacerowała Wiosna po łące
I liczyła kropki biedronce
Wąchała kwiatki w kratki
Liczyła liście, budziła pszczoły
Żeby cały świat był wesoły.

Krzyś Zalewski
Wiosna


Dzisiaj z mamą
na spacerze w parku
usłyszałem jak rozmawia
drzewo z kwiatkiem
Mówiąc takie słowa:
Zima odejść jest gotowa
kiedy słonko się ukarze
cały park się zazieleni
Ale nie wie nikt do końca
kiedy niebo rozpromieni
Nagle wrzawa! Wieść radosna!
Wyszło słonko! Wiwat wiosna!!!

Roman MaksymilianWiosną przylatują ptaki
Pięknie kwitną pierwsze kwiaty
Słońce świeci nam radośnie
Ja marzyłem już o wiośnie

Bo pierwszego wiosny dnia
urodziny miałem ja
Byłem bardzo wesoły
I z prezentów ucieszony.

Olaf Czernik
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz