wtorek, 5 października 2010Karen Watkins (Catrin Collier, to jeden z jej pseudonimów literackich) urodziła się i wychowała w Pontypridd w Walii. Pracowała w Ameryce i Europie, by w końcu wrócić do rodzinnej krainy. Autorka mieszka wraz z rodziną na Gower Peninsula, niedaleko Swansea.

Karen Watkins stała się najbardziej znaną walijską autorką dzięki swoim popularnym powieściom historycznym dla kobiet (napisała ich dotychczas dziewiętnaście). Jest także autorką powieści kryminalnych, które wydaje pod nazwiskiem Katherine John. W Polsce ukazały się jak dotąd dwie jej książki, obie związane z naszym regionem: „Ostatnie lato” (pod nazwiskiem Catrin Collier) i „Bursztynowy rycerz” (pod nazwiskiem Katherine John). „Ostatnie lato”, które trafiło do naszych bibliotek w ubiegłym roku cieszy się wśród czytelników, a zwłaszcza czytelniczek, ogromnym powodzeniem. Również druga powieść autorki, funkcjonująca na rynku księgarskim zaledwie od kilku tygodni, zaczyna zdobywać uznanie czytelników, którzy twierdzą, że książki Karen Watkins czyta się jednym tchem.


Zapraszamy serdecznie na spotkanie.

Wstęp wolny.


***


Jeśli nie przeczytałeś jeszcze książki Catrin COLLIER - zachęcamy! Jeżeli jesteś już po lekturze - zapraszamy do podzielenia się wrażeniami!
Chętnie posłuchamy a opinie przekażemy innym.
5 listopada natomiast spotkamy się w szerszym gronie, aby porozmawiać o książce "Ostatnie lato". Zapraszamy wszystkich chętnych. Początek spotkania godz. 16.30.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz